Kurumsal
Tarihçe
TARİHÇE

Biz, Demirpolat Şirketler Grubu olarak,1964 yılından beridir başta mısır, buğday, arpa ve soya olmak üzere hemen her çeşit hububat üzerine çalışıyoruz. 


Konya merkezli şirketimizin Konya/Sarayönü'nde 120bin t/y kapasiteli Derya Un Fabrikası ve 70 bin t/y kapasiteli Saray Yem Fabrikası ve Mersin'de ise 280 bin t/y kapasiteli Petek Un Fabrikası ile faaliyetlerimizi yürütmekteyiz.
Yine Konya Sarayönü'nde 5 bin dökümlük arazi üzerinde kurulu organik ürünler üreten bir çiftliğimiz bulunmaktadır.  
Ayrıca Ankara, Konya, Aksaray, Niğde gibi pek çok ilde hububat depoculuğu hizmeti verirken Konya Merkezimizde 30.000 ton kapasite ile kurulmuş ve lisanslı depoculuk faaliyetleri yürüten bir tesisimiz yer almaktadır. 
Bu tesisimizde ayrıca, üretim aşamasına geçtiğimiz ve "ısıl işlem görmüş" ürünler üreten 5 ton/h kapasiteli bir fabrikamız da bulunmaktadır. 
Bu fabrikamızda, Birleşmiş Milletler ve pek çok uluslararası yardım kuruluşunun ihtiyacı olan ürünler üretebilmekteyiz. 

Her türlü gıdanın doğal hallerinin korunmasını sağlayan freeze dryer "dondurarak kurutma" teknolojisini ürünlerinde kullanan Demirpolat Şirketler Grubu yerli ve yabancı pek çok markanın hububat tedarikçisi olarak Sibirya'dan Brezilya'ya kadar dünyanın hemen her yeri ile ithalat ve ihracat amaçlı çalışmalar yürütmektedir. 

Yönetim Kurulu Başkanımız sayın Nurettin Demirpolat tüm bu faaliyetlerin yanı sıra Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri'nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Un Tanıtım Grubu Başkanvekili'dir.


 
Geçmişte  Selçuk Üniversitesi Teknokent’inde Güven AR-GE Merkezini kurmuş olan Demirpolat Şirketler Grubu yeni dönemde de AR-GE faaliyetlerine devam ederek teknolojinin bilim ile buluşmasına yönelik faaliyetler yürütmektedir. Konya Organize Sanayi Bölgesinde yer alan INNOPARK grubun yeni AR-GE merkezi olarak hizmet vermeye  başlamıştır.