Kurumsal
Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Demirpolat
YÖNETİM KURULU BAŞKANI NURETTİN DEMİRPOLAT

Değerli paydaşlarımız; 
Demirpolat Şirketler Grubu olarak 50 yılı aşkın süredir başta mısır, buğday, arpa ve soya olmak üzere hemen her çeşit hububat üzerine çalışıyoruz.
Konya merkezli şirketimizin ilk serüveni 1964 yılında Konya-Sarayönü’de başladı.
Başladığımızdan bu yana:
Yasalar ve iş ahlakı ilkelerimizin çizgisinde, yüksek kaliteli ürünler üreterek ürünlerimizin güvenliği ve kalitesinden asla ödün vermiyoruz.
Şirketimizi büyütürken sadece bugün için planlar yapmıyoruz. Yarının nesillerine de sağlıklı ve güvenli gıda ürünleri sunmak için olumlu sosyal etki yaratarak çevreyi ve insanlığı korumayı hedefliyoruz.
İnsan-doğa bütününün parçası olduğumuz gerçeğiyle; çevreyi ve doğal kaynakları koruyan işbirlikçilerimizle birlikte sürdürülebilir ürünler üretmeye devam ediyoruz.
Ürünlerimizde kullandığımız hammaddeleri, dünyanın kaynaklarını koruyacak şekilde tedarik ediyoruz. İnsanlara adil davranıyor ve haklarına saygı duyuyoruz. Bu nedenle çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve toplum için fayda yaratıyoruz. Faydalı işler yaparak ülkemize katma değer üretiyor, gelişen ve değişen dünyanın bir parçası olan ülkemizi de gururla temsil ediyoruz.
Tüm faaliyetlerimiz sürdürülebilir ilkemiz; sağlıklı ve güvenli beslenme, çevresel etki ve beşeri etki yaratmak üzerine kuruludur. Tarıma dayalı endüstriye yatırım yaparak ekolojik doğal  dengenin korunması ve sağlıklı nesiller için sürdürülebilir yaşam hedefiyle çalışmaya devam ediyoruz.
Değişime ayak uydurmak, hem ülkemiz, hem de bizler için bu çağımızın en öncelikli mücadelesi halini aldı. Dünya genelinde yaşanan olayların verdiği güvenlik endişelerine rağmen, Türkiye ekonomisi büyüme hızında pozitif bir ivme yakalayarak toparlanmaya devam ediyor. Bu büyümeyi sürdürülebilir hale getirmek için; ülkemiz ekonomisindeki bazı basit sorunların giderilmesi, üretime odaklanılarak bu alandaki yatırımların desteklenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda da içinde bulunduğumuz bilim ve teknoloji çağında, gelişmeleri yakından takip etmek, dijital değişimin içinde yer almak, yenilikçi projelere yatırım yapmak, ekonominin olmazsa olmazı halini aldı. 
Daha güçlü bir Türkiye için, üzerimize düşen sorumluluğun her zaman olduğu gibi farkındayız. Önümüzde ki süreçte hem ülkemize, hem iş ortaklarımıza, hem de bulunduğumuz coğrafyalardaki toplumsal refaha katkıda bulunmaya ve değer yaratmaya devam edeceğiz. Sosyal sorumluluğa verdiğimiz önem çerçevesinde, insan istihdamına ve özellikle kadın istihdamına, yerli üretime ve yenilikçi ürünlere yatırım yapmaya, toplumumuza elimizden gelen her alanda katkı sağlamaya devam edeceğiz. 
Bu yolda bize güç veren, katkıda bulunan, destek veren ve bize inanan paydaşlarımıza Demirpolat Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olarak teşekkür ederim.

 

Yönetim Kurulu Başkanı

Nurettin Demirpolat